Angielski, niemiecki, francuski, włoski, czy hiszpański – to właśnie tych języków uczymy się najczęściej, jeśli chcemy poszerzyć swoje kompetencje lingwistyczne. Wskazane wyliczenie pokazuje opcje, które cieszą się największą popularnością, jednak trzeba podkreślić, że z roku na rok rosnące uznanie zdobywają także te nieco mniej typowe języki. Jako przykład wskazuje się chociażby japoński, który między innymi dla Polaków jest dość orientalny. W efekcie zdobywanie nowej wiedzy w tym zakresie stanowi interesujące doświadczenie. Już teraz dowiedz się więcej na ten temat i rozpocznij swoją indywidualną przygodę z językiem japońskim!
Język japoński – dlaczego warto się go uczyć?
Jest wiele korzyści wynikających ze znajomości języka japońskiego. Bez dwóch zdań taka umiejętność to niebanalny zapis w CV, który pozwala wyróżnić się na tle konkurencji, z jaką rywalizuje się na rynku pracy. Taki atut może więc przydać się podczas poszukiwania zatrudnienia. Dodatkowo, choć wielu osobom wydaje się zupełnie inaczej, japoński nie jest aż tak trudny do nauczenia się – poznanie go znajduje się w zasięgu Polaków. Ponadto znajomość takiego języka to efektywny sposób na to, aby zabłysnąć w towarzystwie znajomych. Mało tego, przyswojenie reguł typowych dla japońskiego stanowi świetny punkt wyjścia do rozpoczęcia swojej przygody z innymi językami azjatyckimi. Warto też wspomnieć, że nauka tego języka, tak jak angielskiego, francuskiego, czy niemieckiego znacząco poszerza horyzonty, poprawia pamięć i przydaje się podczas podróżowania po świecie.
Ciekawostki na temat języka japońskiego – poznaj je wszystkie!
Japonia to odległy kraj – nieco tajemniczy, pełen zagadek, które po prostu chce się odkryć. Warto więc poznać pewien pakiet ciekawostek na temat języka, jakiego się tam używa. Oto niektóre z nich:
- na świecie językiem tym posługuje się ponad 130 milionów osób,
- wiele japońskich słów weszło do użytku w naszym kraju – np. origami, ramen, czy sudoku,
- pismo tworzą trzy rodzaje znaków, określane jako: hiragana, katakana i kanji,
- w japońskim nie ma liczby mnogiej i odmiany przez przypadki,
- obowiązują dwa główne czasy gramatyczne – teraźniejszo-przyszły i przeszły,
- to przykład języka aglutynacyjnego, izolowanego oraz kontekstowego,
- poziom znajomości tego języka określa się na podstawie ilości poznanych znaków wchodzących w skład japońskiego alfabetu,
- w japońskim dostrzega się bardzo dużo zapożyczeń z języka chińskiego,
- wyróżnia się dość rozbudowaną gramatyką oraz dwoma grupami przymiotników,
- niemal wszystkie czasowniki odmienia się regularnie,
- kolejność wyrazów tworzących zdania wskazuje, że japoński należy do języków SOV (podmiot, dopełnienie, orzeczenie).
Nauka języka japońskiego – podsumowanie
Chcesz wzbogacić swoje CV o interesującą pozycję? Pragniesz wyjechać do Japonii i zależy Ci, aby swobodnie się tam komunikować? A może po prostu dążysz do tego, żeby w jakiś niebanalny sposób poszerzać swoje horyzonty? Nauka japońskiego w Profi Lingua – postaw na to rozwiązanie, a będziesz konsekwentnie dążyć do rozwijania się na poziomie wszystkich czterech sprawności językowych: czytania, pisania, słuchania oraz mówienia. Profesjonalne wsparcie doświadczonych lektorów okaże się dla Ciebie ogromną pomocą na drodze do osiągnięcia zamierzonego celu edukacyjnego. Nie zwlekaj ani chwili, tylko już teraz zadbaj o swój wszechstronny rozwój!
źródło zdjęć: freepik.com