Jedziesz na wakacje z biurem podróży? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Wyjazd z biurem podróży to sprawdzony sposób na urlop. Kupując wycieczkę, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zapewni skuteczną ochronę przed finansowymi skutkami różnych zdarzeń losowych.

Czy ubezpieczenie z biura podróży wystarczy na wakacje za granicą?

Organizatorzy imprez turystycznych mają obowiązek ubezpieczania uczestników wyjazdów. Wykupując grupowe polisy turystyczne, biura podróży kierują się przede wszystkim ich ceną. Z punktu widzenia turystów nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ niska cena polisy przekłada się na ograniczony zakres ochrony. Do rzadkości nie należą sytuacje, kiedy taka polisa okazała się po prostu nieskuteczna. Jak radzi agentka ubezpieczeniowa PZU Iwona Balowska, o odpowiednie ubezpieczenie warto zadbać na własną rękę. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 606227130 lub wysyłając maila na adres ilbalowska@agentpzu.pl.

Polisa na wakacje za granicą – co powinna zawierać?

Pokrycie nieprzewidzianych wydatków na leczenie za granicą to główny powód, dla którego warto kupować ubezpieczenia turystyczne. Poraj to doskonały przykład miasta, na którego terenie funkcjonują stacjonarne biura wielu ubezpieczycieli, w związku z czym polisę można kupić bezpośrednio u agenta. Bardzo ważne jest to, aby koszty leczenia ubezpieczyć na stosowną kwotę. Na wyjazdy do krajów europejskich powinna ona wynosić minimum 30 tys. euro, a w przypadku podróży poza Europę – co najmniej dwa razy tyle. Oprócz kosztów leczenia wskazane jest, aby polisa uwzględniała transport medyczny do Polski, ubezpieczenie bagażu, OC w życiu prywatnym i assistance w podróży.

Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

W celu wybrania optymalnej oferty trzeba porównać jak najwięcej polis pod kątem ceny i zawartości – służy do tego specjalny kalkulator polis online umożliwiający również zakup ubezpieczenia przez internet. Należy się przy tym kierować indywidualnymi przesłankami. Kluczową rolę odgrywają tu: miejsce i długość pobytu za granicą, planowane aktywności, a także wiek i stan zdrowia osoby zgłaszającej się do ubezpieczenia.