starszy pan i pies

Jaka rasa psa dla osoby starszej?

Osoba starsza potrzebuje dobrego psa. Towarzystwo psa jest nieocenione, daje wiele radości i przyjemności, rozprasza samotność. Pies rasy boo jest doskonałym towarzyszem dla seniora. Szpic rasy boo to jest szpic miniaturowy. Piesek towarzyski wybitnie domowy. Boo nazywany jest też pomeranian. Nazwa ta pochodzi od słowa Pomorze, ponieważ o tym psie najpierw mówiono w tym regionie. Rasa pojawiła się w XIX wieku. Pierwsze psy tej rasy ważyły około 13 kilogramów, a obecnie są one mniejsze i lżejsze. Piesek Boo stał się bardzo popularny w 2009 roku, gdy jego fanpage pojawił się na Facebooku. Strona stała się mocno popularna, monitorowało ją 16 mln osób.

Piesek jest doskonały do zabawy

Piesek boo jest dynamiczny, lubi ruch i spacery, nie potrafi sobie usiedzieć na miejscu. Pieska należy tresować od małego, aby poskromić jego charakter. Rasa ma skłonność do dominacji, na co nie wolno tym pieskom pozwolić. Jeśli człowiek pokaże, że jest jego przywódcą, to piesek będzie mu oddany, wierny i w pełni posłuszny. Boo bywa uparty i dość dużo szczeka. Dojrzały pies boo może być doskonałym pupilem. Lubi wszystkich domowników, ale w stosunku do obcych osób jest dość nieufny i nie zaprzyjaźnia się z nimi. Jeśli będzie mieszkał z osobą samotną to na pewno umili jej życia i sprawi ogromną przyjemność. Piesek boo to wymarzony towarzysz niejednej osoby, wyglądający jak mała puchata maskotka. Co ważne piesek jest bardzo czujny, słyszy każdy szmer za drzwiami i na niego reaguje. Jest to zdecydowanie wyjątkowe zwierzątko lubiące ludzi i nadające się na niezawodnego przyjaciela przez wiele dni. Piesek potrzebuje ruchu i należy mu zapewnić trzy spacery dziennie.

Pies rasy boo dla osoby starszej

Pies rasy boo jest uważany za odpowiedniego dla osób starszych ze względu na swoje niewielkie gabaryty. Taki zwierzak potrzebuje jednak dużej troski, ale osoby starsze często mają czas, który mogą poświęcić zwierzęciu. Więc jeśli szukacie odpowiedniego psa dla osoby starszej to boo może nim być.

Artykuł powstał we współpracy z WikiZOO – portalem dla miłośników zwierząt.